Yedinci Sanat (1974) Sayı 18

Görüntülenen dokümanların PDF ya da EPUB olarak indirilmesi ve filmlerin tamamının izlenmesi seçenekleri sadece üye olan kullanıcılara açıktır. Üye olmak ve sinematek.tv’nin gelişmesine katkı vermek için Alternatif Medya Derneği’ne yıllık 60 TL bağış/katkı yapmanız ve bunu iletişim sayfasından bildirmeniz yeterlidir. Bağış yapmak için buraya tıklayınız.

Zaten üye iseniz lütfen giriş yapınız. Üye OlŞifremi Unuttum


Künye
  • Coş, Nezih – Ayça, Engin. Ayın konuşması: Yılmaz Güney’le konuşma 1. Yılmaz Güney “Arkadaş”ı anlatıyor. Yedinci Sanat (18) 1974, 3 ss.
  • Ergün, Mehmet. Forum: “Yalancı” ve bazı gerçekler. Yedinci Sanat (18) 1974, 8 ss.
  • Ecer, Salih (çev.) – Gustavo Dahl – Tomas Gutierrez Alea – Fernando Solanas. Latin Amerika Sineması’nın durumu ve yönelimleri. Yedinci Sanat (18) 1974, 13 ss.
  • Aymeloğlu, Yani (çev.) – Jean-Rene Huleu. Fransa’da siyasal sinema, ISKRA: Bir Kıvılcımın Nedenleri. Yedinci Sanat (18) 1974, 32 ss.
  • Çeviker, Turgut. Soruşturma: Genelev kadınlarıyla sinema soruşturması. Yedinci Sanat (18) 1974, 35 ss.
  • Yedinci Sanat. Haberler: İzmir’de bir bağımsız sinema şenliği – Antalya Şenliği’ne katılan filmler – 15. Popoli Toplumsal Belge Filmleri Şenliği – Sansürden ve mahkemeden geçen film – Türkan Şoray bir inceleme, Roman – Fransa’da sansür – “Video Out” ve “Cinema Rouge” Gruplarının filmleri. Hollywood’un yeni ürünleri. Yedinci Sanat (18) 1974, 42 ss.
  • Özgüç, Agah. Kaynaklar: 1974’de çevrilen Türk filmleri. Yedinci Sanat (18) 1974, 45 ss.
  • Yedinci Sanat. Filmler: Yeni mevsimin yabancı filmleri. (Amerikan Filmleri: Kanun Bekçisi/The Life and Times of Judge Roy Bean – Firar/The Getaway – Vahşi Sürücü/Junior Bonner – Efsanenin Sonu/Whwn the Legend Die – Yaşam Kavgası/Sounder – Belalılar/The Sting – Ya Sen, Ya Ben/Tell Them Willie is Here – Bugünün Adamı/WUSA – Cinnet/Frenzy – Damgalı Adam/Born to Win – Gençlik Duyguları/Jeremy – Mavi Işık Saçanlar/Electra Glide in Blue – Muhteşem Gatsby/The Great Gatsby) (İtalyan Filmleri: Talihli Gangster/Lucky Lucianno – Sulhü de Askerler Kazanır/Dio E Con Noi – Son Dönüş/La Prima Notte di Quiete – Hırsız Kız, Teresa/Teresa, la Ladra –Mussolini Ölüme Giderken/Gli Ultimi Giorni di Mussolini) (İngiliz Filmleri: Zardoz, Taş Tanrı/Zardoz – Üç Silahşörler/The Three Musqueteers – Büyü/Don’t Look Now – Çakal/The Day of the Jackal ) (Sovyet filmleri: Solaris – Büyük Kaçış/Bieg – Savaş ve Barış, Bozgun/Voina i Mir – Buzlar Arasında/La Tenda Rossa ) (Fransız filmleri: Dişi Anarşist/Nada – Sen, Ben ve Diğerleri/Vincent, François, Paul et les Autres) (Yugoslav filmi: Sarajevo Savaşı/Walter Brani Sarajevo) (Romen filmi: Patlama/L’Explosion). Yedinci Sanat (18) 1974, 50 ss.