Filmler
Yollara Düştük
![](https://sinematek.tv/wp-content/uploads/2019/05/MV5BNjA4ZGUzYTctYWRkOC00M2U2LWExNDYtNWZkMzBmOGFjMDA0XkEyXkFqcGdeQXVyMTA0NTY3NDQx._V1_.jpg)
Sinema emekçileri 1977’de yeni sansür yasasına karşı yürüyüş kararı aldılar. Sinemanın 60 yılı aşan suskunluğuna da bir son verildi. Oyunculardan set işçileri ve yönetmenlere kadar 400’ü aşkın sinemacı 5 Kasım günü Ankara’ya kadar 3 gün sürecek bir yürüyüş başlattılar. Halkın şaşkın bakışları ve desteği altında yürüdüler. Belgesel, unutulan fakat en onurlu dönemlerinden biri olan bu yürüyüşün hikâyesidir.