HaberlerSıcak Haber

Bağımsız Türkiye Sineması Seçkisi

Sinematek ve Sinemacıların oluşturduğu kooperatif FilmKoop her pazar 14:00’de bağımsız Türkiye sineması seçkisi sunuyor

Sinematek ve FilmKoop’tan bağımsız Türkiye sineması seçkisi

2018’den bu yana Kadıköy Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Sinematek/Sinema Evi, geçtiğimiz sene kendine ait binasına kavuştu.

Sinematek ve Sinemacıların oluşturduğu kooperatif FilmKoop her pazar 14:00’de bağımsız Türkiye sineması seçkisi sunuyor.

“FilmKoop ile Bağımsız Türkiye Sineması” olarak duyurulan seçki, FilmKoop’un alternatif gösterim olanakları yaratmak ve yaratıcılarla izleyicileri bir araya getirmek hedeflerinin ışığında hayata geçmiş. Her pazar saat 18:30’da, son yıllarda Türkiye’de çekilmiş ve yeterli dağıtım olanağı bulamamış filmlerin seyirciyle buluşturulması ve hep birlikte tartışılması hedefleniyor.

Gösterimlerin ardından bir yönetmen veya sinema yazarının moderatörlüğünde filmlerin yönetmenleri ve diğer yaratıcılarıyla söyleşiler düzenlecek; bu söyleşiler hem sektörde faaliyet gösteren yapımcı, yönetmen ve oyuncular hem de seyircileri içine alan haftalık buluşmalar hâline gelecek.

Yer alacak yapımlar, gösterim tarihlerinden bir hafta öncesi, Sinematek’in internet sitesi ve diğer sosyal medya kanallarında duyuruluyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu